Press "Enter" to skip to content

Sytuacja na WIG20 i Euro

Wszedłem ostatnio w posiadanie kilku € (a konkretnie dostałem zwrot kaucji za moje dawne mieszkanie). Na razie nie planuję wyjazdu za granicę i waluty nie są mi potrzebne, postanowiłem więc je upłynnić. Chciałbym oczywiście wyjść na tym korzystnie  i dlatego czekam na odpowiedni moment, aby sprzedać euro.[ad#prostokat]

Sytuacja na wykresie EUR/PLN wygląda ciekawie. Wykres szykuje formację trójkąta i w najbliższych dniach powinno nastąpić wybicie. Od jego kierunku zależy czy sprzedam €, czy chwilowo przetrzymam*.

Ciekawią sytuację mamy tez na WIG20.

Nadal znajdujemy się nad przełamaną 1 czerwca linią długoterminowego trendu spadkowego. Wykres zbliża się jednak do krótkoterminowej linii trendu wzrostowego. To, czy jutro przebijemy go górą około 1930 pkt, może zaważyć na dalszych wzrostach lub spadkach. Kolejne poziomy wsparcia to: 1887 (zniesienie Fibonacciego 23,6%), 1850 (długoterminowy trend spadkowy), średnia SMA200. Za wzrostami przemawia dzisiejsze zamknięcie powyżej kreski (WIG20 +0,06%) świadczące o słabnącej sile korekty.

Obecnie pozbyłem się wszystkich papierów. W przypadku powrotu do trendu wzrostowego w najbliższych dniach postaram się akumulować akcje, w razie dalszych spadków zastanowię nad wycofaniem pieniędzy z giełdy na jakiś czas.

[ad#banner]

*Nie traktuję tego inwestycyjnie, środki ze sprzedaży € nie zasilą mojego portfela inwestycyjnego. Przeznaczę je na bieżące wydatki, które w wakacje  zapowiadają się dość wysoko. W tym  celu otworzyłem kolejny rachunek oszczędnościowy w Eurobanku, na którym zamierzam przechowywać środki przeznaczone na wyjazd wakacyjny i inne wydatki. W ramach naszego Konta Online możemy utworzyć aż 4 takie rachunki, każdemu z nich nadać indywidualną nazwę i na każdym odkładać środki na inny cel.

2 Comments

  1. […] dołem ze średnioterminowego trendu wzrostowego, pokonując jednocześnie większość z opisywanych wsparć, poza średnią 200-sesyjną. Ostatecznie WIG stracił 5%, a WIG20 ponad 6,2%, zamykając […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.