Press "Enter" to skip to content

Pierwsze podsumowanie

Podobnie jak wielu bloggerów piszących podsumowanie ostatniego miesiąca, i ja postanowiłem takowe umieścić. Jako że blog istnieje jedynie dwa miesiące, moje podsumowanie dotyczyć będzie okresu maj – czerwiec 2009.

Bloga założyłem 3 maja 2009 (na wtedy datowany jest pierwszy post) i od tej pory powstało 12 wpisów,  czyli średnio 6 miesięcznie. W kolejnych miesiącach postaram się nie zejść poniżej tej liczby.[ad#prostokat]

Przez dwa miesiące istnienia blog został odwiedzony 342 razy, przez 209 odwiedzających. Przeciętny czas spędzony przez Was na stronie to 6 min 42 sek. 11% wizyt to ruch bezpośredni, 44% to skierowania poprzez odnośniki z zaprzyjaźnionych blogów (za co dziękuję kolegom bloggerom), a 45% zostało wygenerowane poprzez wyszukiwarki. Najczęściej szukane przez Was tematy to: konto oszczędnościowe w Eurobanku, dywersyfikacja pozioma oraz emisja Bogdanki.

Przez te 2 miesiące przychody z Adsense wyniosły… uwaga… całe 2,16$, co przy dzisiejszym kursie dolara daje zawrotną sumę 6,85 zł 🙂 Nie martwi mnie to jednak, bo głównym celem tego bloga nie jest zarabianie, a notowanie swoich postępów inwestycyjnych. Fajnie jednak jeśli zwróci mi się koszt zakupu domeny, a jeśli przychody będą większe, postaram się wykupić jakiś płatny hosting.

[ad#banner] Jeśli chodzi o podsumowanie mojej aktywności giełdowej, to w ostatnim miesiącu dokonałem czterech zakupów (łącznie z Bogdanką). Dwie transakcje zakończyły się stratą, dwie były zyskowne. Ich całkowity bilans wyniósł +26,82 zł (+1,3%). Dodatni wynik jest głównie zasługą Bogdanki, która wystrzeliła po debiucie 25% do góry – gdyby nie ona, zakończyłbym miesiąc na minusie. Myślę, że to wszystko przez to, że nie mam wypracowanej strategii inwestycyjnej. Postaram się nadrobić to wkrótce, do tego czasu wstrzymam się z kolejnymi transakcjami. Za chwilowym odpoczynkiem przemawia też krótkoterminowy trend boczny na giełdzie. Zobaczę jak się rozwinie obecna sytuacja, a tymczasem wolne środki poczekają sobie spokojnie na rachunku oszczędnościowym.

UPDATE: Euro wyraźnie wybiło dołem z trójkąta. Sprzedałem po 4,31. Środki wylądowały tymczasowo na rachunku oszczędnościowym w Eurobanku, ale są przeznaczone na bieżące wydatki, nie na inwestycje.

One Comment

  1. […] związanych z uczelnią, wpisy raczej nie będą ukazywać się tak często, jak to założyłem w podsumowaniu. Zachęcam jednak do zasubskrybowania kanału RSS, jeśli chcecie być na bieżąco informowani o […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.