Press "Enter" to skip to content

Moje cele na rok 2011

W poprzednim wpisie dokonałem podsumowania ubiegłego roku, wraz z opisem realizacji celów wyznaczonych sobie rok temu. Dziś chciałbym sporządzić zestawienie celów, które chciałbym osiągnąć w roku bieżącym.

[ad#prostokat]

  1. Wartość portfela równa co najmniej 15000 zł. Nie będzie to łatwe, ponieważ wymaga odkładania około 400 zł miesięcznie (przy założeniu zerowych zysków z inwestycji). Plan na poprzedni rok udało mi się jednak wykonać, i to pomimo braku źródła stałego dochodu przez prawie 3 miesiące. Dla niektórych ta poprzeczka może wydawać się zbyt niska, jednak – jak już wspomniałem – jest to plan minimum na przyszły rok.

  2. Fundusz awaryjny w wysokości co najmniej 3000 zł. Rozpocząłem jego budowę rok temu i na razie wynosi on nieco ponad połowę planowanej kwoty. Mam nadzieję, że osiągnie planowaną wysokość w połowie roku, co wcale nie oznacza, że zaprzestanę jego powiększania. Aktualnie środki spoczywają na rachunku oszczędnościowym oprocentowanym na 4% w skali roku i tam nadal pozostaną, ponieważ jest on powiązany z moim rachunkiem głównym i mam do nich dość łatwy dostęp.

  3. Stosunek zysku do strat co najmniej 2:1. W poprzednim roku wyniósł on średnio 1,27 – co prawda pozwolił zarobić, ale to zdecydowanie zbyt mało w stosunku do ponoszonego ryzyka.

  4. Zapisanie się do Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych. Umożliwi to nie tylko obniżenie kosztów prowizji maklerskich, ale także zniżki na książki o tematyce inwestycyjnej, szkolenia oraz dostęp do wiedzy niedostępnej dla innych. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.

  5. Bieganie. To jeden z moich celów osobistych na ten rok. Gdy tylko zrobi się cieplej, chciałbym rozpocząć regularną pracę nad swoją kondycją, która podupadła przez zimę.

[ad#banner]

Ty też na pewno wyznaczyłeś sobie jakieś cele na ten rok, lub powziąłeś jakieś postanowienia. Zachęcam Cię do podzielenia się nimi, na własnym blogu bądź w komentarzu pod wpisem, ponieważ upublicznienie swoich postanowień zwiększa szansę ich realizacji.

One Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.