Press "Enter" to skip to content

Korekta korekty, czy dalszy ciąg bessy?

Wczoraj WIG otworzył się poniżej kreski i tam już został do końca sesji. Dziś od rana też spadki. Czyżby nadeszła oczekiwana przez wielu korekta minihossy (lub po prostu powrót do długoterminowego trendu spadkowego)? Jakoś nie jestem zaskoczony, w końcu ile można rosnąć… Przecież nawet podczas hossy zdarzają się spadki.[ad#prostokat]

A co zaszło w moim portfelu? Z powodu ruchomego stop loss pozbyłem się wczoraj akcji Lotosu, które zapowiadałem, że będę traktował długoterminowo, po 23,85. Całkowity bilans transakcji: +93,46 zł (+11,5%) na czysto, czyli po odliczeniu prowizji. Nauczka na przyszłość: stawiać odrobinę szersze stop lossy (chociaż ten akurat nie boli tak bardzo, bo dziś też mamy spadki, ale co jeśli to byłaby tylko jednodniowa korekta?). Próbuję też pozbyć się KPPD po w miarę korzystnej cenie, ale spółka ma strasznie małą płynność.

[ad#banner]

Jak zapewne czytelnicy zauważyli, dodałem informację o stanie mojego portfela do panelu po prawej stronie. Znajdziecie tam ilość, (średnią) cenę zakupu oraz nazwę waloru. Informację o stanie portfela postaram się aktualizować na bieżąco, a przynajmniej tak często, jak to możliwe.

EDIT: Sprzedałem KPPD po 18,9. Bilans transakcji na czysto: -66 zł (-8%).

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.